Vstupenky

předplatné podzim 2022

Připravili jsme pro vás 7 divadelních večerů, které nabídnou výjimečná představení s prvotřídním hereckým obsazením od našich předních divadel. Stejně jako minulé předplatné, i nyní jsme do skupiny A zařadili unikátní koncert.

Součástí divadelních večerů bude doprovodný program, který umocní váš kulturní a společenský prožitek z jednotlivých představení. Čekají na vás vernisáže a skvělá nabídka vín od zahraničních vinařů (Francie, Španělsko, Rakousko, Itálie a další).

Těšíme se moc na společně strávené kulturní zážitky!

Skupina A

Skupina A odstartuje koncertem bratří Ebenů (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka). Známé bratrské trio hraje na svých koncertech průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější. V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio – Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Dále pokračujeme činohrou, kterou Vás chceme rozesmát. V komediální inscenaci Už tě mám dost (Divadlo Metro) se vám představí Martin Kraus, Martin Písařík, Saša Rašilov, Lída Rašilovová, Miloslav Mejzlík, Milan Peroutka, Denisa Nesvačilová. Hra napsaná v tradici britského humoru řeší krizi středního věku a párového vztahu. Manželství Lindy a George se po sedmnácti letech octlo v krizi. George vyčpělost soužití na rozdíl od Lindy sice původně nevnímá, ale jakmile je přinucen podívat se pravdě do očí, pokusí se vztah vší silou zachránit riskantním krokem. Plán mu ale nevyjde, odejde proto z domu, aby dal manželce příležitost „najít samu sebe“. Rozehraje se však partie, v níž nemalou roli sehraje jeho otec a jejich nejlepší přátelé. Vtipné dialogy a situační gagy jsou samozřejmou předností této mimořádné komedie uváděné s velkým úspěchem po celém světě.

Jako další jsme si pro Vás připravili novinku s názvem Muž mojí ženy (Divadlo Na Fidlovačce) s Michalem Dlouhým a Davidem Novotným v hlavní roli. O čem příběh vypráví? Celých pět let dokáže jedna žena klamat dva muže. Jeden o druhém přitom nemají ani tušení a věří, že jsou pro svou lásku tím jediným vyvoleným. Jednou ale všechno praskne a oba se setkávají, aby situaci po chlapsku vyřešili. Který vyhraje? Nebo nakonec zvítězí žena? V reáliích současného Chorvatska se odehrává tento plnokrevný, ale přitom citlivý příběh o tom, co to znamená být zralým mužem, který už nechce nikomu nic dokazovat, nechce “lovit” nové ženy a zvykat si na nové pořádky – zkrátka být mužem, který má ambici žít svůj život tak, jak byl zvyklý.

Jako poslední představení Vás čeká další novinka – hra Oskar a růžová paní (Komorní divadlo Kalich) Příběh vypráví o chlapci jménem Oskar, který sedí na svém lůžku v nemocnici a vymýšlí důmyslný plán, jak přežít život se vším, co k němu patří až do vysokého věku, bohužel to ale musí stihnout v přeci jen trochu kratším čase. Jeden den jako deset let – s takovým kouzlem může Oskarovi pomoct jen jediný člověk. Obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, dnes záhadná, úžasná, vždy pohotová babi Růženka. Spolu s Oskarem vytvoří tým, který společně řeší vše s nadhledem a vtipem. Oskar a růžová paní je hrou o tom, jak může být život krásný, i když je k nám krutý. Je o odvaze žít a chuti se smát. Bez toho by to totiž všechno bylo k nepřežití. V hlavních rolích se představí herci s mimořádným komediálním hereckým talentem – Josef Polášek a Pavla Tomicová, kteří i vážné téma umí skvěle s nadhledem odlehčit a diváka pobavit.

 

Skupina B

Skupinu B odstartuje komedie TIK TIK (Komorní divadlo Kalich) v níž exceluje Tereza Kostková, Kristýna Frejová, Eva Josefíková, Šárka Kubíková, Václav Knop, Josef Polášek a Jaromír Nosek. Na co se můžete těšit? V čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, chcete-li obsedantní neurózou, s kterou se těžko žije. Starší vydavatel chrlí v nevhodnou dobu sprostá slova, taxikář vše přeměňuje v čísla, žena si stále ze strachu před bakteriemi myje ruce, druhá kontroluje kabelku a žije ve stresu, že zapomněla vypnout plyn, zamknout byt, mladý muž nesmí stoupnout na čáru a dívka, která opakuje své koncové věty. Všichni věří v pomoc světoznámého odborníka, u kterého se museli objednat dlouho předem. Jenže ten se omluvil za zpoždění letadla a také jeho následná cesta autem znamená časové zdržení. Pacienti překonávají zábrany a seznamují se vzájemně se svými „tiky“. Během dlouhého čekání se nakonec sami pokusí o skupinovou terapii, při které své obsese dramaticky a za fandění těch druhých alespoň na chvíli překonávají. Do komických situací probleskuje snaha o vzájemnou pomoc a pocit, že nejsou se svými problémy sami. To se ve výsledku proměňuje v přesvědčení, jak důležité je najít v sobě odvahu navázat přátelství, možná i lásku…

 

Inscenace Divadla Verze má u olomouckého publika vždy velkou popularitu a působivý ohlas. Inscenace Vášnivost, Thriller, ve kterém se představí Linda Rybová, Jana Janěková ml., David Matásek, Jan Holík. O čem hra je? Žena se vrací domů z výletu o dva dny dříve. Hledá svého manžela, ale dům je prázdný. Volá mu, kde je, a on jí tvrdí, že je doma, dívá se na televizi a trochu si čte. Řetězec falešných stop a nedorozumění se začíná prodlužovat a zašmodrchávat. Skvěle napsaná hra sklidila po svém uvedení nadšené kritiky, které vyzdvihly např. „velké emoce a málo vět“. Velmi napínavá hořká komedie plná překvapivých zvratů a konfliktů, jež se odehrávají na půdorysu komorního dramatu.  Čeká Vás inteligentní psychothriller, kde má divák permanentně falešnou stopu.

Posledním titulem skupiny B je představení Miluji tě, tak se měj (Divadlo Metro), ve kterém hrají Ljuba Krbová a Adrian Jastraban. Brilantní komedie z divadelního prostředí, kde všechny postavy hrají pouze dva herci. Richard, herec a režisér, bohém se zálibou v alkoholu připravuje premiéru. Jeho herecké partnerky před ním utíkají jedna za druhou. Poslední záchranou je Lies, Richardova dávná kolegyně a láska. Na jevišti jim to klape, ovšem mimo něj je to složitější. V komedii je vše, co k dobré hře patří, humor, láska, sentiment a skvělé herecké výkony.

 

cena předplatného

Pro skupinu A i B existují dvě cenové kategorie (pásma), které jsou rozlišeny podle vzdálenosti od pódia.

plánek hlediště

SKUPINA A:
1. pásmo: … 2 750,-
2. pásmo: … 2 550,-

SKUPINA B:
1. pásmo: … 2 000,-
2. pásmo: … 1 850,-

S PŘEDPLATNÝM ZÍSKÁTE:

  • výjimečná divadelní představení s hvězdnými osobnostmi
  • jistotu Vašeho stálého místa v hledišti
  • péči a starost o Váš maximální komfort

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY:

zobrazit všeobecné podmínky předplatného

PŘEDPLATNÉ JARO 2022:

Informace o předchozím předplatitelském běhu naleznete zde.