Aktuality

Talkshow NA TAHU s vinaři

20.05.2021

Nahlédněte do světa vinařů z jižní Moravy ve speciální minisérii talk show „Na tahu“.

Ve třech týdnech se v on-line Talk show Divadla na Šantovce „Na tahu“, moderované ředitelem divadla Petrem Hlávkou spolu s michelinským šéfkuchařem Romanem Paulusem a Pavlem Vysloužilem, objeví trojice úspěšných českých vinařů. Jako hosté se představí šlechtitel odrůdy Pálava, Miloš Michlovský, autentista Jaroslav Osička a experimentátorka s divokým kvašením, zakladatelka značky českého piva Wild Creatures a pivovarnice Jitka Ilčíková.

Jaké technologie používá Miloš Michlovský při výrobě vín? Co jsou autentická vína Jaroslava Osičky? Proč se Jitka Ilčíková vůbec věnuje divokému kvašení? To vše, a nejen to uvidíte v nových epizodách talk show Divadla na Šantovce.

 

Docent Miloš Michlovský se řadí mezi prvotřídní odborníky v Čechách a patří v současnosti k nejvýznamnějším šlechtitelům révy vinné u nás. Je významným producentem vína a představitelem nových technologií, metod, nebo poznatků v oboru vinařství. Z vinařských soutěžích přivezla jeho vína už řadu ocenění. Může se pyšnit například tituly z minulého roku, jako TOP77 vín v ČR 2020, AWC Vienna 2020, kde byla jeho vína oceněna zlatou medailí. V roce 2021 opět v národní soutěži Salón vín obhájil zlatou medaili. Dříve působil ve šlechtitelské stanici vinařské v Perné, zde byla vyšlechtěna jedna z nejkonzumovanějších odrůd Pálava.
Vysíláno 20. května. Rozhovor zde.

 

Jaroslav Osička je významný vinař pocházející z největší vinařské obce u nás – z Velkých Bílovic. Ryzí autentista, který dbá na to, aby jeho vína byla věrná přírodě a odrážela skutečný terroir místa, kde vznikají. Autentističtí vinaři důsledně respektují pravidla přírody a v souladu s ní vyrábějí svá originální vína, která jsou opravdovým otiskem místa původu. Jedná se o ekologický způsob pěstování vinné révy a jde o citlivý přístup vinohradníka k vinici. Vína Jaroslava Osičky si můžete objednat v nejprestižnějších restauracích po celém světě.

Vysílat budeme dnes ve čtvrtek 27. 5. v 19:00 na webu nebo FB Divadla na Šantovce. Rozhovor zde.

 

Mikulovská rodačka Jitka Ilčíková a její nápad s netradiční metodou výroby piva “divokým kvašením“ je dobře známý spíše v zahraničí. Prvotní myšlenka toho všeho byla nezáměrná motivace uvařit dobré ovocné pivo. Dnes její pivo Wild Creatures dokonale odráží půvab jižní Moravy, Jitka však objevuje kouzla i úskalí tohoto tajemného pivního zákoutí. O tom, jak se Wild Creatures dostalo na americký trh a celkově o její cestě psal i velmi prestižní magazín Forbes.

Rozhovor bude k vidění 3. června v 19:00 na webu a FB Divadla na Šantovce. Rozhovor zde.


další aktuality

24.11.2022

NOVÉ JARNÍ PŘEDPLATNÉ JE TU!

  Vážení hosté, dovolte mi, abych Vám představila naše nové jarní předplatné, které s kolegy považujeme v mnohých […]


29.09.2022

Pohádkový festival pro děti 🎉

POPULÁRNÍ POHÁDKOVÝ FESTIVAL PRO DĚTI SE PO ROCE VRACÍ. LÁKÁ NA TRADIČNÍ TITULY I NA MODERNÍ MIMONĚ. Oblíbený […]