Aktuality

TALK SHOW „NA TAHU“ S PODNÁZVEM „3X JINAK“

08.04.2021

Divadlo na Šantovce ve čtvrtek 8. dubna od 19:00 uvede další Talkshow „Na Tahu“, kterou bude moderovat Leoš Plic, který působí jako hlavní technik Divadla na Šantovce. Díky tomu, že je velkým fanouškem české hudební scény, vznikla tato jedinečná minisérie, která přivítá slavné a úspěšné umělce naší hudební a umělecké branže. Ve třech týdnech se postupně představí trio hostů. Prvním hostem bude profesor Milan Knížák, který je veřejnosti dobře známý jako multimediální umělec, jenž založil rockovou kapelu Aktual. Následovat bude frontman legendární kapely Katapult Oldřicha Říha. Posledním hostem tohoto trojlístku bude muzikálový herec a zpěvák Ondřej Ruml.

V Talkshow „Na Tahu 3x jinak“ se představí umělci napříč generacemi a hudebními žánry,
kteří se s diváky podělí o své zkušenosti a aktuální informace z jejich působení na umělecké scéně.

 

Medailonky hostů:

Milan Knížák, člen avantgardního hnutí skupiny FLUXUS, jenž je známý především svými výtvarnými díly, která jsou ke shlédnutí v prestižních muzeích i galeriích. Začínal jako pouliční umělec své doby
a svou první výstavu uměleckých děl měl v roce 1958 v Mariánských lázních. Tam se také zrodila jeho kapela Aktual. V tom čase vynikal také svou nezaměnitelnou vizáží, kterou tvořily delší rozcuchané vlasy, plnovous a kalhoty vlastní výroby. V 90. letech vykonával funkci rektora na Akademii výtvarných umění a byl ředitelem Národní galerie v Praze, kde nyní i žije.

Oldřich Říha, který je znám pod přezdívkou Železnej Olda, tuzemská legenda rock’n’rollu.
Jeho nejznámějšími skladbami jsou Půlnoční závodní dráha, Blues a Já nesnídám sám. Jeho skupina Katapult, která působí už od roku 1975 je jedna z nejúspěšnějších rockových kapel. V roce 2007 vstoupila do Beatové síně slávy.

Ondřej Ruml, zpěvák a muzikálový herec. Je známý především z muzikálů Kudykam, Johanka z Arku, Quasimodo a Hamlet. V sólové kariéře se věnuje swingu a vystupoval s jazzovou kapelou Matej Benko Quintet. V roce 2016 vydal vokální album Nahubu, které je výjimečné tím, že veškeré hlasy a zvuky zde nazpíval sám bez použití hudebních nástrojů. V současné době působí V Divadle pod Palmovkou jako člen divadelního souboru Indigo Company.

Talkshow můžete sledovat na našem Facebooku nebo webových stránkách.

 

Datum vysílání:

8. dubna 2021- Milan Knížák

15. dubna 2021- Olda Říha

22. dubna 2021- Ondřej Ruml

Čas: 19:00


další aktuality

24.11.2022

NOVÉ JARNÍ PŘEDPLATNÉ JE TU!

  Vážení hosté, dovolte mi, abych Vám představila naše nové jarní předplatné, které s kolegy považujeme v mnohých […]


29.09.2022

Pohádkový festival pro děti 🎉

POPULÁRNÍ POHÁDKOVÝ FESTIVAL PRO DĚTI SE PO ROCE VRACÍ. LÁKÁ NA TRADIČNÍ TITULY I NA MODERNÍ MIMONĚ. Oblíbený […]