Aktuality

Populární komorní inscenace Moravského divadla se v příští sezoně stěhují do Divadla na Šantovce

18.06.2019

Program Moravského divadla Olomouc zažije od nové sezony změnu. Populární komorní inscenace Central Park West, Když se zhasne, Kočičí hra a Královny dosud hostilo Divadlo hudby v Denisově ulici. V příštím divadelním roce však bude Moravské divadlo uvádět zmíněné tituly v Divadle na Šantovce. Důvodem je plánovaná rekonstrukce kina Central a s ní související ukončení činnosti Divadla hudby ve stávající podobě.

Divadlo hudby i Central spadají pod Muzeum umění Olomouc, které plánuje proměnit více než deset let uzavřené kino v multifunkční prostor. Rekonstrukce kinosálu situovaného přímo pod Divadlem hudby by měla odstartovat v říjnu, produkce Divadla hudby se tak přesunou do sálu Mozarteum v budově Arcidiecézního muzea Olomouc. Vedení Moravského divadla hledalo od počátku letošního roku vhodné náhradní prostory, v nichž by bylo v příští sezoně možné uvádět populární komorní inscenace – komedie Central Park West a Když se zhasne a tragikomedie Kočičí hra a Královny. „O využití sálu Mozarteum jsme neuvažovali, neboť jsme hledali prostor, který je vhodnější pro potřeby divadelních produkcí. Po zralé úvaze jsme se rozhodli pro Divadlo na Šantovce. Doufám, že navážeme dobrou spolupráci a věřím, že zájem o naše inscenace bude stejně velký jako dosud,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. „Na spolupráci se moc těšíme a věříme, že naše divadlo nabídne divákům příjemnou atmosféru a intenzivní umělecký prožitek při sledování těchto mimořádných představení,“ doplnil vedoucí Divadla na Šantovce Petr Hlávka.

Diváckou i hereckou zkušenost s Divadlem na Šantovce má umělecký šéf činohry Moravského divadla Roman Vencl. „Od září loňského roku zde každé dva měsíce uvádíme, společně s Divadlem Tramtarie, stand-up večery s názvem Herci na ležáka, a také jsem tu mockrát hrál s divadlem Do Houslí. Mohu říct, že přesun našich komorních titulů právě do tohoto prostoru je to nejlepší, co se nám mohlo při absenci Divadla hudby stát. Herci tu budou mít komfortní zázemí a také světelná a zvuková technika je tu na vysoké úrovni. A co je důležité, určitě si polepší i naši diváci, a to nejen co se týká pohodlí a služeb, ale také třeba parkování, která je v Galerii Šantovka bez problémů, nebo kapacity sálu, která je dvojnásobná. Znamená to, že sehnat vstupenky na dosud velmi žádané tituly by mělo být o něco jednodušší,“ upozornil Vencl, který je režisérem inscenace Kočičí hra a společně s Michaelou Doleželovou režíroval inscenace Central Park West, Když se zhasne a Královny.

Divadlo na Šantovce se nachází ve druhém podlaží Galerie Šantovka v Polské ulici. Má plně klimatizovaný sál s pohyblivou elevací, která umožňuje všem divákům dobře vidět na jeviště. Hlediště má kapacitu 223 míst. V novém prostoru se činohra Moravského divadla poprvé představí 14. září s komedií Central Park West.

 

 


další aktuality

24.11.2022

NOVÉ JARNÍ PŘEDPLATNÉ JE TU!

  Vážení hosté, dovolte mi, abych Vám představila naše nové jarní předplatné, které s kolegy považujeme v mnohých […]


29.09.2022

Pohádkový festival pro děti 🎉

POPULÁRNÍ POHÁDKOVÝ FESTIVAL PRO DĚTI SE PO ROCE VRACÍ. LÁKÁ NA TRADIČNÍ TITULY I NA MODERNÍ MIMONĚ. Oblíbený […]