Aktuality

PF 2021

31.12.2020

Jak zhodnotit letošní divadelní rok 2020? Po velmi úspěšném roce 2019, kdy jsme zažili velký nárůst návštěvnosti a všechna naše velká večerní představení byla do posledního místa plná, nás koronavirové restrikce silně zbrzdily. Tento rok jsme hráli pouze 4 měsíce, pokud počítám i naší letní scénu. Většinu roku jsme tak byli bez diváků. Energie z předchozího roku však v nás stále byla a proto jsme nemohli divadlo úplně zhasnout a čekat se založenýma rukama až vše skončí. Rozhodli jsme se, že každý z členů divadla si splní svůj sen a uděláme si vlastní talk show, kam pozveme naše idoly.
Už v dubnu jsme se Zuzkou navštívili Davida Kollera, se kterým jsme udělali charitativní koncert pro zaměstnance FNOL a společnými silami jsme pro zdravotníky vybrali kolem 50 tisíc korun. Leoš každou neděli četl dětem pohádky, aby naši malí diváci nepřišli o náš nedělní program. V červnu jsme pak přivítali v našem divadle prezidenta Václava Klause (tehdy restrikce před začátkem léta povolily), který představil svou novou knihu. V létě jsme vymysleli a zrealizovali letní scénu, která byla mimořádně úspěšná a ukázala nám cestu kudy se můžeme dále vydat. Naši letní scénu jsme nazvali ZASE SPOLU, protože jste nám už opravdu chyběli.
Když nás na podzim opět zavřeli, tak jsme se rozhodli naši talk show rozjet naplno. Leoš pozval populární hudebníky Richarda Pogodu, Václava Vlasáka z Citronu a Zdeňka „Heavyho“ Holečka. Zuzka po skvělém moderování koncertu Davida Kollera vyzpovídala brankáře HC Olomouc Braňa Konráda a Petr si na rozhovor pozval prezidenta Václava Klause, zápasníka Karlose „Terminátora“ Vémolu a kardiochirurga profesora Jana Pirka, kterého kvůli Petrově nemoci vyzpovídala jeho maminka Alena Hlávková.

Tento rok byl bezesporu velmi nešťastný, hlavně co se týče ztráty kontaktu s našimi diváky. Pokud bych ovšem měl na všem najít něco pozitivního, tak jsme měli plno krásných zážitků s výjimečnými lidmi, kteří v naší zemi kolem nás jsou. Díky Vám a Vaší trpělivosti jsme stále tady a věříme, že brzy se opět uvidíme. Srdečně děkuji za finanční dary, které jsme od našich nejvěrnějších diváků dostali a které nám moc pomohly. A nebyli bychom to my, kdybychom neměli na příští rok velké plány. Osobně věřím, že pokud vše poleví, čeká nás zlomový rok, kdy naplno ukážeme náš potenciál.

Hlavně ale budeme zase všichni spolu. Já bych vám rád popřál všechno nejlepší do nového roku a věřím, že si brzy ťukneme na našich degustacích dobrým vínem ? Už aby to bylo.

Petr Hlávka
vedoucí divadla


další aktuality

24.11.2022

NOVÉ JARNÍ PŘEDPLATNÉ JE TU!

  Vážení hosté, dovolte mi, abych Vám představila naše nové jarní předplatné, které s kolegy považujeme v mnohých […]


29.09.2022

Pohádkový festival pro děti 🎉

POPULÁRNÍ POHÁDKOVÝ FESTIVAL PRO DĚTI SE PO ROCE VRACÍ. LÁKÁ NA TRADIČNÍ TITULY I NA MODERNÍ MIMONĚ. Oblíbený […]