Inscenace

Koruna Evropy a Česka / Nejvyšší hory všech evropských zemí a křest nové knihy Jardy Zaorala

Mezi lety 2018 a 2019 podnikl fotograf a cestovatel Jarda Zaoral expedici Koruna Evropy, během níž za 361 dní zdolal nejvyšší vrchol každého z 45 států Evropy a tím vytvořil světový rekord. Ještě tři roky zpátky to byl nováček v horském prostředí, ale v kurzu Adventure Academy ve Švédsku získal potřebné zkušenosti, aby se dokázal se všemi evropskými vrcholy vypořádat. Cesta nebyla jednoduchá. Jardu čekala řada překážek od setkání s medvědem v Černé Hoře, přes laviny v Lichtenštejnsku až po sněhové bouře v Rusku. Přijďte si poslechnout Jardovo poutavé vyprávění a inspirujte se Jardovými fotografiemi na Vaši další horskou expedici.

Jarda zároveň ve své rodné Olomouci pokřtí svou novou knihu Koruna Česka. Během pandemie byly cestovatelské možnosti omezené, a tak se Jarda rozhodl procestovat naši krásnou zemi. Jarda plánoval procestovat 16 nejvyšších českých pohoří na podzim, ale na našich horách se mu tak zalíbilo, že se vrátil ještě jednou v zimě. Z výletů si odnesl nádherné snímky naší krajiny a zažil tolik zajímavého, že to dalo na celou knihu. Česká kultura, kuchyně a smysl pro humor jsou nenahraditelné a jen se potvrdilo přísloví: Všude dobře, doma nejlépe.

Třešničkou na dortu je nepostradatelná část Jardova příběhu a tou jsou lokální pivovary. Výlety na horách je potřeba si náležitě užít, a proto se s vámi Jarda podělí o svůj rituál a tím je vrcholové pivo. Po přednášce budete mít možnost ty nejlepší piva z Jardovy cesty po českých horách ochutnat. Dokážete si tipnout, které české pohoří nabízí to nejlepší?

nejbližší uvedení

Termín pro Vás momentálě připravujeme. Pokud nechcete toto představení propásnout, zaregistrujte se pro odběr e-mailového newsletteru. Všechny informace o programu divadla a dalších novinkách budete mít z první ruky!

délka:135 minut s přestávkou

upozornění

Na každém představení může být pořizován obrazový záznam pro marketingové účely. Pořízené záznamy můžou být použity zejména na našem webu a sociálních sítích.

Další informace naleznete v zásadách ochrany soukromí.

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin odebírat newsletter