Inscenace

Beer with Travel / cestovatelský stand-up

Projekce road movie EXPEDICE LENKA & cestovatelský
stand-up Beer with Travel

 
SEDM STÁTŮ, TISÍCE KILOMETRŮ, DESÍTKY PIV, A TO VŠE NA DOBROU VĚC
V lednu a únoru letošního roku podnikli pivní dobrodruzi Beer with Travel
cestu s názvem „Expedice Lenka“ na podporu desetileté Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Vypravili se na východ a ujeli tisíce kilometrů přes sedm států ve staré rezavé Felicii.
Během cesty projeli vražedným městem na Ukrajině, pocítili účinek moldavského
vína i policejních složek, vyrazili do českých vesnic v Rumunsku a navštívili rodné místo Lenčiny maminky v Srbsku. Ochutnali také magické kouzlo hraničních přechodů, které jsou jako bonboniéra. Nikdy nevíš, na jakého celníka narazíš.
Ukrajinští se  s cigaretou v ruce a zlatými zuby v puse, smáli rezavému autu, moldavští se šibalsky ptali, jaké pašují zbraně a srbští s kamenným výrazem udělali klukům prohlídku špinavého prádla i tělesných dutin.
Beer with Travel celou svoji cestu pečlivě zaznamenávali a nyní nastal čas se o pořízené záběry podělit. Čeká vás projekce road movie, o jehož střih se postarala Kazmova
One Man Show. Do filmu se samozřejmě nevejde vše a tak bude následovat tradiční stand-up v rámci kterého cestovatelské duo doplní své zážitky z této i dalších svých cest.

A kdo tedy Lenka je? Nejlepší bude, když se představí sama. 
Jmenuju se Lenka, je mi deset a věřte nevěřte, při porodu jsem dostala deset
bodů z deseti. Narodila jsem se zdravá jako řípa!
Po mých druhých narozeninách jsem se začala stahovat do jiného světa. Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, ta její naplánovanost a očekávání! Nejsem hluchá,
ale neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod. Je to tak těžký pochopit?
Doktoři mě tehdy zařadili do šuplíku s nápisem: Autismus 2. stupně s mentální retardací. Postupem času jsem po mnohahodinových šílených záchvatech přistoupila na kompromis. Jsem ochotná se zapojit do světa svých rodičů za podmínky, že se oni zapojí do toho mého, a to non-stop.
Když to shrnu, někdo se mi musí prostě věnovat 24 hodin denně, jinak přestávám dodržovat naši dohodu. V posledních šesti letech mám téměř každodenně terapie, které jsou základní podmínkou propojení našich světů. Ráda bych s tím rodičům trochu pomohla… Více informací si můžete přečíst na mém webu https://www.lenkavrisidivu.cz

O BEER WITH TRAVEL
Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou občas
blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. V říjnu 2019 vydali svoji první knihu „Transsibiřská magistrála aneb s pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři“. Ta vyšla
pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books (www.bwtbooks.cz).
Na počátku roku 2020 podnikli „Expedici Lenka 2020“ na podporu tehdy devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se opět na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii (http://beerwithtravel.com/lenka/).

nejbližší uvedení

Termín pro Vás momentálě připravujeme. Pokud nechcete toto představení propásnout, zaregistrujte se pro odběr e-mailového newsletteru. Všechny informace o programu divadla a dalších novinkách budete mít z první ruky!

upozornění

Na každém představení může být pořizován obrazový záznam pro marketingové účely. Pořízené záznamy můžou být použity zejména na našem webu a sociálních sítích.

Další informace naleznete v zásadách ochrany soukromí.

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin odebírat newsletter