Inscenace

60+ David Drábek / Talk show Ivany Plíhalové

David Drábek je známý český dramatik a režisér, pětinásobný držitel Ceny Alfréda Radoka a Ceny Prix Bohemia Radio. Narodil se v Týništi nad Orlicí a vystudoval divadelní a filmovou vědu na FF Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 1996 byl dramaturgem Moravského divadla Olomouc, založil studio Hořící žirafy a až do roku 2003 tuto alternativní scénu vedl. Po krátkém působení v pražském divadle Minor byl devět let uměleckým šéfem Klicperova divadla v Hradci Králové. Od ledne 2018 je režisérem a dvorním autorem Městských divadel pražských. V Olomouci se proslavil svými inscenacemi Hořící žirafy, Jana z parku, Kabaret aneb Vařila myšička myšičku, Kosmická snídaně aneb Nebřenský, Švédský stůl, Kostlivec v silonkách a Kostlivec – Vzkříšení. Z jeho hradecké éry je asi nejznámější inscenací Koule s Pavlou Tomicovou v hlavní roli, a hry Jedlíci čokolády a Velká mořská víla, které byly také na repertoáru olomouckého divadla Tramtarie. V příštím roce bude David Drábek v Moravském divadle pohostinsky režírovat svoji hru Sherlock Holmes: Vraždy vousatých žen.

O hudební stránku talk show 60+ David Drábek se postará Davidův celoživotní souputník, autor hudby ke všem jeho inscenacím, Darek Král, společně s Norou Grundovou, alias zpěvačkou Mayou.

nejbližší uvedení

Termín pro Vás momentálě připravujeme. Pokud nechcete toto představení propásnout, zaregistrujte se pro odběr e-mailového newsletteru. Všechny informace o programu divadla a dalších novinkách budete mít z první ruky!

délka:90 minut

upozornění

Na každém představení může být pořizován obrazový záznam pro marketingové účely. Pořízené záznamy můžou být použity zejména na našem webu a sociálních sítích.

Další informace naleznete v zásadách ochrany soukromí.

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin odebírat newsletter