Aktuality

Chystáme úplně nové prostory! Jaké máme plány?

17.03.2023

 

Divadlo na Šantovce teď žije intenzivní projektovou přípravou nových prostor. Chystaný kulturní objekt má být klíčovou součástí plánovaného rozšíření Šantovky na druhý břeh Mlýnského potoka. Cílem je nabídnout plně multifunkční prostor pro konání kulturních a společenských akcí nejrůznějších žánrů. V této souvislosti po konci letošní jarní sezóny současné divadlo dočasně přeruší provoz. V dohledné době se chystá nejen představení vizuální podoby nového objektu divadla, ale i celého komplexu Galerie Šantovka 2.

„Chceme se plně soustředit na nově vznikající projekt. V druhé polovině roku nás zároveň čeká podílení se na organizaci kulturních akcí a koncertů spojených s oslavami 10. narozenin Galerie Šantovky. Je zároveň nutné, aby se všech těchto aktivit naplno zúčastnil náš zkušený tým, který už ale zároveň nebude mít kapacitu provozovat současný sál. Nyní jsme již ve fázi, kdy intenzivně ladíme spolu s architekty technické a prostorové zázemí multifukčního sálu a připravujeme podzimní velkolepé akce pro Šantovku,“ říká ředitel Divadla na Šantovce Petr Hlávka o aktuálním směřování této kulturní instituce.

Chystaný objekt nabídne moderní a komfortní zázemí pestré škále kulturních, společenských a volnočasových aktivit a právě divadlo bude ústřední budovou tohoto areálu. „Stávají divadlo, které za dobu desetileté existence navštívily desítky tisíc lidí, potvrdilo, že divadelní prostory v obchodním centru návštěvníky baví a vítají je. Naším cílem je proto divadelní projekt posunout o kus dál a vytvořit jeden z nejmodernějších kulturních komplexů v ČR, který nabídne kulturní a společenské zážitky bez limitů. Chceme vytvořit pulsující srdce celého komplexu,“ říká dále Hlávka.

Současný provoz Divadla na Šantovce má před sebou v tuto chvíli ještě 4 měsíce fungování. V následujícím období se zde chystají na podiu vystoupit jména jako Jaroslav Dušek, David Koller, Aňa Geislerová, Daniela Kolářová a řada dalších.


další aktuality

24.11.2022

NOVÉ JARNÍ PŘEDPLATNÉ JE TU!

  Vážení hosté, dovolte mi, abych Vám představila naše nové jarní předplatné, které s kolegy považujeme v mnohých […]


29.09.2022

Pohádkový festival pro děti 🎉

POPULÁRNÍ POHÁDKOVÝ FESTIVAL PRO DĚTI SE PO ROCE VRACÍ. LÁKÁ NA TRADIČNÍ TITULY I NA MODERNÍ MIMONĚ. Oblíbený […]