Aktuality

Výjimečné Vinařství Václav v Divadle na Šantovce!🍇

11.10.2019

 

Máme tady pro Vás velkou parádu!💟

Ve středu 16. října se jako doprovodný program před představením Lordi s Martinem Hofmannem v hlavní roli představí Vinařství Václav🍇 Jedná se o butikové vinařství s roční produkcí 25 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd🎆 Přijďte si určitě užít jejich brilantní vína. Začínáme v 18:00.

Vinařství Václav🍇 pochází z Velkopavlovické vinařské podoblasti se sídlem v Hustopečích v původním zrekonstruovaném sklepě. Víno dělají výhradně ze svých vlastních vinic, které mají vysazeny 2 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov, a to jak v klasickém VSP sponu, tak i guyot., kde mají hustotu výsadby až 9,5 tis keřů/hektar! Většina jejich vinic a odrůd je vysazena v prudkém svahu přímo v Kurdějově (viz foto), kde mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh jejich vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých brendech (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 50% : 50% (nereze: dřevo). Vybraná vína, řada TERROIR, pak vinifikují spontánně.


další aktuality

23.12.2019

Poděkování za vaši přízeň❤️

  Vážení hosté, v září jsme pro vás odstartovali koncept unikátních divadelních večerů, jejichž myšlenkou bylo snoubit skvělá […]