Inscenace

VELKÉ SAFARI & MALÉ SURIKATY / Kateřina & Miloš MOTANI

Na naší cestě prozkoumáme NAMIBII, BOTSWANU a kousek ZIMBABWE. Naše kroky zamíří do čtvrti Katutura, kde nás před lety přepadli. Co tady všechno zažijeme? Podaří se nám USMÍŘIT S AFRIKOU, která nám tolik ublížila? Poté budeme pozorovat GEPARDY. Budou tak blízko, že ucítíme i jejich dech. Mít PAVIÁNA ZA KRKEM a slyšet tlouct jeho srdíčko, to je ohromný zážitek. Podnikneme plavbu na kajaku. Okolo nás budou dovádět LACHTANI i se svými mláďaty.
Odvážíme se na vlastní pěst navštívit další CHUDINSKÉ ČTVRTĚ a budeme doufat, že se nám už nic špatného nestane. Setkáme s dalšími zajímavými kmeny okolo města Opuvo i v Caprivi pruhu. Ochutnáme tlusté ČERVY MOPANE. Nahlédneme do farmy, která produkuje to nejlepší hovězí maso. A všude, kde zastavíme, poběží za námi AFRICKÉ DĚTI.
Vydáme se do skalnatých oblastí SPITZKOPPE a Watterberg. Africké dobrodružství začíná už v kempu. Opice obchází popelnice a stany, prasata, veverky i hbité MANGUSTY vyráží za potravou. Velké safari na nás čeká v parku Etosha, kde zažijeme VELKOU SLONÍ KOUPEL, uvidíme nosorožce, oryxe, antilopy zebry i spousty žiraf.
V Botswaně bude našim nejhlavnějším cílem DELTA ŘEKY OKAVANGO, kde v širokém okolí žije obrovská spousta afrických zvířat – velká stáda slonů i leopardi. V oblasti Savuti žijí lvi, kterým se říká ZABIJÁCI SLONŮ. Jezírka jsou královstvím hrochů, nejnebezpečnějších zvířat vůbec.
Vydáme se na velmi náročnou terénní cestu na skalnatý ostrůvek KUBU ISLAND. Co nás sem láká, do takové pustiny? ZAKRSLÉ BAOBABY. Je temná noc, měsíc je v novu a nad námi svítí MILIARDY HVĚZD. Našim obrovským zážitkem jsou SURIKATY. Něco tak roztomilého jsme dlouho neviděli. Při pozorování pozor, ať jim v tom zápalu a nadšení nestoupneme na ocas!
Kolem našeho AFRICKÉHO STEAKU slídí ve tmě HLADOVÉ HYENY a možná i něco většího. V Botswaně jsou totiž otevřené kempy, a tak za námi může v noci přijít opravdu cokoliv. Jo a bez auta s náhonem na čtyři kola bychom si v Botswaně ani neškrtli. Plavby lodí a LET VRTULNÍKEM taky nesmí chybět!
Naše dobrodružství se v Zimbabwe stupňuje. Spatříme úchvatné VIKTORIINY VODOPÁDY. Projedeme se NA SLONÍM HŘBETU. Ten Milošův má určitě ony pověstné čtyři metry. A když jdeme lesem TĚSNĚ VEDLE DVOU MLADÝCH LVŮ, víme moc dobře, že se může stát cokoli.

nejbližší uvedení

  • Čt 12 Listopad 18:00


délka:120 minut

upozornění

Na každém představení může být pořizován obrazový záznam pro marketingové účely. Pořízené záznamy můžou být použity zejména na našem webu a sociálních sítích.

Další informace naleznete v zásadách ochrany soukromí.

sdílet na twitteru sdílet na facebooku sdílet na linkedin sdílet na google plus odebírat newsletter